SIA “Miega laboratorija”  dibināta 2008. gadā. Klīnika specializējusies miega traucējumu diagnostikā un ārstēšanā pieredzējušas ārstes Dr. Daces Zemītes vadībā, diagnostikai un ārstēšanai izmantojot jaunākās paaudzes medicīnas aparatūru.

Līdztekus ambulatorai ārstēšanai, Dr. Zemīte, sadarbojoties ar medicīnas ierīču tirgotāju SIA “Remedine” (www.inhalators.lv), sniedz padomus par nepieciešamību terapiju papildināt ar maskas vai CPAP aparatūras izmantošanu mājas apstākļos.

SIA „Miega laboratorija” dibinātāja ir Dr. Dace Zemīte. 1998. gadā beigusi Latvijas Medicīnas akadēmiju Medicīnas fakultāti. Kopš 1998. gada strādā Liepājas reģionālajā slimnīcā. Kopš 2007. gada nodarbojas ar elpošanas traucējumu miegā diagnostiku un ārstēšanu. 2008. gada maijā ar ERAF un programmas ALTUM līdzfinansējumu kopā ar Dr. Uldi Eglīti nodibina SIA „Miega laboratorija”.

Miega traucējumi var būt ļoti daudz un dažādi. To cēlonis var būt pašā organismā - slimība, kas rada sāpes, stress, traumas, obstruktīvas miega apnojas gadījumā tā bieži ir pārmērīga aptaukošanās, dažādas intoksikācijas. Tāpat nepareiza miega higiēna, ieradumi, kas traucē miegu, miega traucējumi, kuri rodas strādājot maiņu darbu, ceļojot pāri daudzām laika zonām. Varbūt arī paša miega kā procesa patoloģijas un psihisku slimību izraisīti miega traucējumi.

Jebkurā gadījumā, pamanot miega traucējumus, aicinu ikvienu vērsties pie ģimenes ārsta vai miega speciālista, jo atstāt bez ievērības tos nedrīkst!


 .